- ons nov 26, 2014 21:56
#9398052
Men det borde väl vara någon härifrån som stickat den där mössan, tycker jag sett den här och var på bloggar och på instagram. Poooonyo, var är duuu?
rithelo skrev:Ja, eller att du liksom inte behöver göra just det momentet. Tror inte du ska hänga upp dig så mkt vid detisbl skrev:Jo, tack! Då menar du att jag ska hoppa över den raden, och då blir alltså stickningen en rad kortare egentligen?rithelo skrev:Hjälp....!Storlekarna står ju angivna på rad inom parentes, och om det istället för ett maskantal/mått står ett - på den plats där den storlek du stickar efter, ska du bara hoppa över just den angivelsen. Vet inte om det blev klarare?![]()
Jag ska sticka.
Jag har ett engelskt mönster![]()
Vad menas med det här?NOTE: If a dash (" - ") appears in place of a number for your size, omit this line of instruction.
- See more at: http://www.purlbee.com/2014/01/23/laura ... gw0hA.dpuf

Två små
som ständigt växer
