- tor dec 13, 2007 16:24
#1003809
Men jag tänkte dels sy flera påsar inte bara till mig och det var nog några fler här i luleå som var intresserad av lite som vill dela
Det blir nog ändå billigare än att köpa på affärn. Det jag köpte, mathavren kostade ca 11 kr för ca 400-500g så 5,5kr för ett kilo är ju lite billigare
Hello skrev:kanske 2 kilo? En vild gissning men nått åt det hållet.marlene skrev:Fick precis mail från granngården där dom skriver att fodervete finns på antingen 25 el 30 kilos säckar och kostar ca 5,50kr kilotNån som vet hur mycket som behövs till en vetekudde för att den ska få en bra storlek?? 25 kg lät ju onekligen som ganska mycket
Men jag tänkte dels sy flera påsar inte bara till mig och det var nog några fler här i luleå som var intresserad av lite som vill dela

