- tor jul 13, 2006 18:50
#275620
YEAH nu är den här! Processen går till så här: Bege sig till postkontoren med avin som damp ner i brevlådan, stå otåligt i kön för att hämta ut paketet, få paketet och rusa ut, parkera vid närmaste bänk och slita upp paketet
VOILA! En patapum toddler! Knäppa fast midjebältet, justera remmarna, svinga upp pytte på ryggen, knäppa bröstspännet, dra i några fler remmar och han sitter som en smäck! Jag går runt... Känner efter.. WOW!
Kär? Redan...? Bäst jag känner efter lite till...
Går runt.. Pytte gör ansatser till att kasta sig bakåt.. (Hehe, den gubben gick INTE) Han ger upp och lutar sin huvud mot min rygg.. Åh så gosigt..
Vi går runt i affärena och jag bestämmer mig för att Jag bara älskar den här selen, den kommer att bli perfekt på semestern!
Nu i efterhand tycker jag att den bör lyftas lite, toddlern är visst bra!





Nu i efterhand tycker jag att den bör lyftas lite, toddlern är visst bra!


Senast redigerad av Mi den tor jul 13, 2006 22:27, redigerad totalt 1 gånger.
Virvelvinden -9611 Knasboll fyrkant -0412 och Flickan från Bennvilles -0703
ÄLSKAR sjalar men bär inte längre.
http://www.myquote.blogg.se -saker som jag gör.
ÄLSKAR sjalar men bär inte längre.
